Wizyty studyjne w ramach OP_FAME

Wrocław (PL) | Drezno (DE) | Warszawa (PL)
11/06/2019 - 22/09/2019

Program OP_VISITORS to cykl wizyt studyjnych, który poświęcony jest współpracy polsko-niemieckiej i koncentruje się na tematach, które dają możliwość poznania modeli pracy, organizacji, planowania w sektorze artystycznym w obu krajach. Celem projektu jest zwiększenie mobilności i kompetencji zawodowych uczestników w oparciu o wzajemne doświadczenie i wiedzę ekspercką. Nawiązane w ten sposób kontakty mają nietylko skrócić dystans pomiędzy uczestnikami, a ekspertami, ale też pozytywnie wpłynąć na współpracę, integrację i elastyczność zawodową.
– Tworzymy połączenie między ludźmi z Berlina i Wrocławia, którzy interesują się sztuką i kulturą, a naszym celem jest wsparcie działań sieciowych między artystami, kuratorami i kolekcjonerami.

  • 11- 12.06.2019 W czerwcu działamy nie tylko stacjonarnie.
    Jesteśmy w trakcie drugiego bloku wizyt studyjnych w ramach projektu #OP_FAME, które realizowane są we Wrocławiu we współpracy z Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center, jak również w Dreźnie w ramach tegorocznego OSTRALE Dresden. Pobyt we Wrocławiu jest już za nami, za tydzień widzimy się w Dreźnie!
    Dziękujemy również Krupa Gallery, Centrum Sztuki WRO, AIR Wro, JEST galeria za przemiłe spotkania.
  • Trwa OSTRALE Dresden, a w dniach 17-19.06.2019 stało się ono celem naszych kolejnych wizyt studyjnych w ramach programu OP_FAME. Dziękujemy za spotkania w Goethe-Institut Dresden, Gedenkstätte Bautzner Straße Dresden, Ausländerrat Dresden, Historische Tabakfabrik f6 Striesen, Alte Feuerwache Loschwitz oraz Künstlerhaus Dresden.
  • 20-22.09.2019 Za nami ostatnia z wizyt studyjnych w ramach projektu OP_FAME. Tym razem wybraliśmy się z uczestniczkami na Warsaw Gallery Weekend 2019. Co zobaczyły i czego się dowiedziały? Opowiedzą nam już w październiku w trakcie spotkania MY / WY / ONI w ramach OP_Fame / Future Art Market Education – konferencja i warsztaty!

Tekst i zdjęcia: OP_ENHEIM, a także media społecznościowe organizatora i archiwa prywatne artystki.

Projekt realizowany jest razem z Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.