Fresh Legs 2018

Galleri Heike Arndt DK Berlin | Voigtstrasse 12 | 10247 Berlin - Friedrichshain (DE)
06/06/2018 - 01/08/2018

“Fresh Legs” to nasza coroczna wystawa, która obejmuje różne rodzaje mediów, takie jak rysunek, street art, ilustracja, animacja, video art, malarstwo, fotografia i inne.  Otwarty nabór dla wszystkich profesjonalnych artystów, niezależnie od miejsca pobytu i poruszanej tematyki. Dzięki tej corocznej wystawie chcemy stworzyć platformę do wystawiania i dyskusji o sztuce, spotkań dla publiczności, a także inspirować zarówno nowicjuszy, jak i uznanych artystów. Edycja 2018 wystawy Fresh Legs – open call – z dumą prezentuje 22 wschodzących międzynarodowych artystów, ich unikalne style, techniki i materiały, których używają do pracy. Efektem końcowym jest ekscytujący pokaz grupowy z figuratywnymi i abstrakcyjnymi dziełami sztuki oraz dużą różnorodnością technik, które widzowie mogą odkryć.

Ponad 100 artystów z całego świata zgłosiło ponad 500 prac. Po długim i wnikliwym procesie selekcji wybrano 22 artystów. Wystawa Fresh Legs prezentuje wybrane prace tych artystów, a my z niecierpliwością śledzimy ich dalszą podróż. Prace o szerokim rozstrzale tematycznym, od ostrej krytyki społecznej, doskonale uchwyconego obrazu współczesnego życia i wyrafinowanych umiejętności technicznych. Różnorodne użycie materiałów i technik – od rysunków i kolorowych obrazów po animowane wideo – zadziwiają i wciągają nas, zachęcają do bliższego przyjrzenia się im. Wśród kluczowych koncepcji mamy także  przedstawienie aspektów człowieczeństwa, troskę o obecny rozwój naszego społeczeństwa, co jest interpretowane przez indywidualną ekspresję artystów. Poprzez dzieła sztuki badane są relacje międzyludzkie, ich kruchość,  samotność i ulotność chwili. Wiele z nich zabiera nas w podróż, zagłębiając się w środowisko naturalne i trudności związane z byciem jednostką w dzisiejszym świecie.

PREZENTOWANI ARTYŚCI: Xecon Uddin (BD), Ian Liddle (UK), Johan Reisang (NO), Katharina Schellenberger (DE), Anne Louise Blicher (DK), Karmen Kraft (ES), Philipp Haucke (DE), Tuomas Korkalo (FI), Konrad Peszko (PL), Loïc Saulin (FR), Katarzyna Kowalska (PL), Line Schjølberg (NO), Attila Schwanz (IT), Lisa Rytterlund (SE), Jarosław Lisicki (PL), Ornella Orlandini (IT), Marcus Gestré (DE), Georg Bothe (DE), Oscar Rey (ES), Hannes & Johannes (SE), Ivan Arkhipov (RU), Simone Hooymans (NL)

Wystawy “Fresh Legs” cieszą się ogromnym powodzeniem od 2013 roku. To, co łączy artystów, to dyskusja o człowieczeństwie i naszym obecnym sposobie życia oraz odzwierciedlenie go za pomocą zupełnie różnych mediów i technik.
Kilku artystów zostanie wybranych z tej wystawy, aby mieć możliwość pokazania ich jesienią również w Danii.

Foto: archiwa prywatne artystki

Grafika: Galleri Heike Arndt

wydarzenie na fb