Niepewność

Instalacja site specific wykonana jest z odpadów szkła akrylowego – pleksi, prostokątnych płyt o różnej długości, szerokości, grubości i przezroczystości, a także elementów kolorowych (ograniczona ilość) i lustrzanych, odbijających światło. Całość może mieć bardzo różne wymiary i kształt, od mniejszych form dających się łatwo przenosić, po wykonane w skali całego pomieszczenia. Część płyt swobodnie rozrzucona leży na podłodze lub jest przymocowana do ścian i sufitów. Z pozostałych budowane są architektoniczne konstrukcje. W instalację włączone są elementy oświetlenia – taśmy LED i dodatkowo montowane oświetlenie sceniczne, reflektory, które pozwalają uzyskać odbicia świetlne.
Instalacja “Niepewność” powstała i była eksponowana w ramach wystawy indywidualnej “Instrukcja obsługi wyspy Utopia” w Tarnogórskim Centrum Kultury w 2020 r. Stanowi element obszaru poszukiwań artystycznych “Co będzie. Rozważania o przyszłości” będącego refleksją o kształtowaniu przyszłości, o zagrożeniach związanych z katastrofą klimatyczną, nadciągającymi zmianami technologiczno – informacyjnymi i biotechnologicznymi oraz ich skutkami.
Zgromadzone i wykorzystane do działań artystycznych odpady z tworzyw sztucznych ­­­to w minimalnym stopniu zmniejszenie ich ilości w środowisku naturalnym.

Czytaj więcej...
Niepewność

Niepewność

2020 | płyty plexi, metalowe słupy, oświetlenie | wymiary zmienne, dostosowane do miejsca ekspozycji.

Niepewność

Niepewność

Instalacja jako część wystawy 'Instrukcja obsługi wyspy Utopia' | 2020 | Tarnogórskie Centrum Kultury | Tarnowskie Góry (PL)

Widok nocą

Widok w pełnym oświetleniu.